Zasady zaopatrzenia w sprzęt
Zasady zaopatrzenia w sprzęt stomijny
Aktualne zasady zaopatrzenia w sprzęt stomijny w Polsce
Dowiedz się więcej

Sprzęt stomijny
System dwuczęściowy - co to jest?
System dwuczęściowy do zabezpieczenia stomii, jak sama nazwa wskazuje, składa się z dwóch oddzielnych części: płytki stomijnej, która przylega do brzucha, i dopasowanego do niej worka.
Dowiedz się więcej

Powikłania stomii
Parcie na odbyt i powikłania stomijne
Dlaczego istnieje parcie na naturalny odbyt pomimo posiadanej stomii?
Dowiedz się więcej

Dieta
Dieta w urostomii
Przy urostomii nie są wskazane żadne zmiany żywieniowe. Trzeba tylko zwracać uwagę na to, żeby dieta dostarczała wszystkie składniki odżywcze. Urostomia nie wymaga też ograniczania ilości płynów. Wręcz odwrotnie. Im lepiej filtrujemy nerki, im lepsze mamy oddawania moczu, tym lepiej dla nas i dla urostomii, którą mamy.
Dowiedz się więcej

Życie ze stomią
Mity o stomii, z którymi należy rozprawić się raz na zawsze
Rozsądek podpowiada, by zabieg wyłonienia stomii traktować jako konieczność uzasadnioną medycznie. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Jednak oswojenie tematu bywa trudne, zwłaszcza wtedy, gdy wokół procedury narosło wiele fałszywych teorii. Współczesna medycyna i najnowsza wiedza technologiczna wskazują jasno, że przy odpowiednim staraniu można żyć całkowicie normalnie. Dlatego w najnowszym artykule rozprawimy się z mitami na temat stomii.
Dowiedz się więcej

Niezbędnik stomika
Sposoby wyłaniania stomii
Lekarz chirurgii decyduje, w zależności od przyczyny wyłonienia stomii, które rozwiązanie jest dla pacjenta najlepsze. Wszystkie rodzaje stomii wymagają podobnej pielęgnacji.
Dowiedz się więcej
