Akcesoria stomijne

Akcesoria stomijne min

AREOZOL DO USUWANIA PRZYLEPCA NILTAC™ to środek przeznaczony do usuwania przylepca z powłok brzucha. Pozwala na bezbolesne, nietraumatyczne odklejenie worka od skóry.

GAZIKI CONVCARE® DO ZMYWANIA SKÓRY – stosowane po usunięciu zużytego worka do oczyszczenia pozostałości pasty stomijnej lub resztek warstwy przylepnej sprzętu stomijnego. Gaziki pozostawiają tłustą powłokę na skórze, dlatego przed kolejnym przyklejeniem sprzętu stomijnego skórę należy umyć ciepłą woda z mydłem, a następnie osuszyć.

PRESENTA® PIANKA DO PIELĘGNACJI I OCHRONY SKÓRY WOKÓŁ STOMII - służy do codziennego mycia stomii i skóry wokół stomii. Nie wymaga spłukiwania i można ja stosować zamiast wody i mydła. Posiada właściwości oczyszczające i kojące dla skóry, dzięki wyciągowi z aloesu.

PRESENTA® CHUSTECZKI DO PIELĘGNACJI I OCHRONY SKÓRY WOKÓŁ STOMII - Skutecznie oczyszczają skórę z wydzieliny ze stomii lub pozostałości przylepca. Regularne stosowanie produktu tworzy na skórze barierę ochronną i zapobiega powstawaniu niekorzystnych zmian skórnych, spowodowanych drażniącym działaniem treści jelitowej lub moczu.

PRESENTA® ŻEL do ochrony skóry wokół stomii - ma działanie łagodzące podrażnienia skóry wokół stomii i tworzy odpowiednie mikro środowisko dla naturalnych procesów naprawczych zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie. Po aplikacji żelu należy odczekać z ponownym naklejeniem worka do całkowitego wchłonięcia się żelu.

GAZIKI CONVCARE® Z PŁYNEM OCHRANIAJĄCYM - środek do stosowania na skórę tuż przed przyklejeniem worka. Posiada właściwości ochronne dla skóry oraz powoduje, że skóra staje się lepką i tym samym sprzęt lepiej utrzymuje się na skórze.

PASTA STOMAHESIVE® (USZCZELNIAJĄCA) - stosowana do wyrównania powierzchni na skórze wokół stomii oraz wypełnienia przestrzeni między krawędzią w otworze worka stomijnego, a powierzchnią śluzówki jelita. Posiada właściwości ochronne, łagodzi podrażnienia i pomaga w szczelnym zaopatrzeniu stomii.

PIERŚCIENIE USZCZELNIAJĄCE STOMAHESIVE® - do modelowania to alternatywne rozwiązanie do wypełnienia i wyrównania nierówności i fałd wokół stomii. Wykazują plastyczne właściwości i można je dowolnie modelować. Mają właściwości absorpcyjne, ochronne i łagodzące podrażnienia skóry wokół stomii.

PUDER STOMAHESIVE® – posiada właściwości łagodzące. Po aplikacji tworzy warstwę, która wiąże wysięk i daje możliwość przyklejenia worka stomijnego.

VARIMATE HYDROKOLOIDOWE PASKI MOCUJĄCE – służą do dodatkowego zabezpieczenia brzegów przylepca oraz do zwiększenia powierzchni przylepnej sprzętu stomijnego. Zalecany szczególnie, gdy występuje problem z utrzymaniem się sprzętu np. przepuklina okołostomijna, duża średnica stomii, zwiększona aktywność fizyczna.

PASEK STOMIJNY – jest to gumowa taśma o regulowanej długości dopinana do worka stomijnego za pomocą odpowiedniego zapięcia. Zastosowanie paska zwiększa przyleganie płytki do powłok brzucha i utrzymania go na właściwym miejscu. Noszenie paska zwiększa bezpieczeństwo pacjenta, wydłuża czas noszenia sprzętu stomijnego i częściowo przejmuje ciężar już wypełnionego worka.

SASZETKI ŻELUJĄCE DIAMONDS® - stosowane u osób z ileostomią do zagęszczania płynnej treści jelitowej. Dzięki żelowaniu treści jelitowej, zmniejsza się ryzyko podciekania pod sprzęt stomijny. Zawarty w saszetkach system kontroli zapachów ActiveOne™ eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz odgłosy przelewania. Środek nie jest produktem refundowanym.

KROPLE i SPRAY STOMODOR - poprawia komfort życia ze stomią niwelując nieprzyjemny zapach towarzyszący czynności wypróżniania worka i jego wymiany. Występuje w różnych opcjach zapachowych, nie jest produktem refundowanym.