tytuł Me+recovery (11)

Podróżowanie ze stomią

Możliwość podróżowania lub spędzania wakacji może budzić obawy u wielu osób po przeprowadzonej operacji wyłonienia stomii. Jednak warto zrozumieć, że posiadanie stomii nie musi ograniczać aktywności i przyjemnego wypoczynku. Kluczowym elementem jest właściwa pielęgnacja stomii oraz przezwyciężenie ewentualnych barier psychologicznych. Jeśli jesteś przygotowany i masz odpowiednio dopasowany sprzęt stomijny, możesz podróżować bez żadnych ograniczeń.

W początkowym okresie po operacji zaleca się podróżowanie na krótsze odległości, aby zbudować poczucie bezpieczeństwa. Warto również pamiętać o możliwości pobrania karty podróży Travel Pass dla stomików, która może ułatwić podróżowanie oraz pomóc w przypadku ewentualnych sytuacji awaryjnych.

W karcie podróży Travel Pass powinieneś zamieścić informację dotyczące twojego stanu zdrowia. W razie potrzeby pokaż ją w trakcie kontroli bezpieczeństwa na lotnisku lub w porcie. Zawarte w niej informacje pomogą wyjaśnić, na co zwrócić uwagę w trakcie przeprowadzania kontroli i jak powinna się ona odbyć, abyś mógł czuć się komfortowo.

Karta Travel Pass posiada również informacje na temat znajdujących się w twoim bagażu sprzętów i akcesoriów stomijnych, które są niezbędne do zachowania i utrzymania prawidłowego stanu zdrowia podczas podróży.

Pobierz kartę podróży Travel Pass stworzoną z myślą o stomikach POBIERZ